Skąd u mnie te zmiany okresu?

skrocila mi sie miesiączka, pomocy! mam 21 lat,dziewica, odkąd pamiętam moja miesiączka trwala 5-6dni i przez pierwsze dni byly obfite a od 2 lat mam 4 dni i jest do tego skapa, trwa dwa dni a potem mam brązowe plemienia. cykle mi się wahają 24-27, byłam z tym u ginekologa powiedział że to normalne ale nie wiem. mogę dodać że to wszystko zaczęło gdy przyszłam silną nerwice lękowa i czy to od tego moglo mi się tak zmienić?

Witam! Zaburzenia emocjonalne mogą mieć wpływ na czynności wywoływane grą hormonalną. Jeżeli specjalista od chorób kobiecych nie widzi przyczyn somatycznych to należy rozważyć tę wersję i ew. porządnie poleczyć zaburzenia nerwicowe. Oczywiście stosowane leki także mogą wpływać na grę hormonalną, ale odpowiednio dobrane z głównym psychoterapeutycznym stylem leczenia nerwicy nie powinien wpływać na stany kobiece. Uprzedzam jednak, że leki te źle wpływają na rozwój płodu i nie należy ich podawać w okresie ciąży. Powodzenia W. Łuczkowski.