Stan po operacji wszczepienia bajpasów

Witam .Moj tata mial wczoraj operacje bajpasow.Nadal jest po rrspiratorem.Prosze mi powiedziec jak dlugo moze jeszcze z niego korzystac.Tata jest osoba otyla i czy to moze spowodowac dluzsze gojenie sie ran?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od organizmu, i reakcji na operację. Jest to bardzo indywidualne, a zazwyczaj trwa kilka dni. Otyłość, dodatkowo cukrzyca na pewno wypływa niekorzystnie na czas gojenia. Gojenie ran nie ma nic wspólnego z respiratorem.