Stan zapalny wykryty w badaniu kolonoskopowym

Witam, jestem pod opieka gastrologa ale ma chwilowo urlop, stad pytanie online. Bole zaowocowaly skierowaniem na gastro/kolonoskopie. Diagnoza to kilka nadzerek, helicobacter, obecnie w trakcie leczenia. W kolonoskopii bez zmian. Wlasnie odebralem wycinki - te z gastro potwierdzaja diagnoze. mam pytanie odnosnie kolono: blona sluzowa jelita o zachowanej architektonice, z przewleklym naciekiem zapalnym, bez cech dysplazji oraz zap. mikroskopowego - pytanie co oznacza ten stan zapalny?

Aleksander Ropielewski

Na podstawie opisu nie można powiedzieć nic więcej niż to, że występuje stan zapalny. Wskazane jest ustalenie jego przyczyny.