Stosowanie Elin a Tetralysal

Od 2 lat przyjmuje tabletki Elin (Norgestymat Etynyloestradiol). Dzisiaj dostałam od dermatologa Tetralysal. W ulotce leku Elin brak jest informacji o interakcjach z tetracyklina. Natomiast w Internecie pełnopełno jest wątków o osłabieniu działania tabletek antykoncepcyjnych. Elin biorę wieczorem natomiast Tetralysal planuje wziąć rano. Czy mam sie czego obawiać?

Lek. Tomasz Budlewski

Może dojść do osłabienia działanie tabletek antykoncepcyjnych. Zaleca się stosowanie hormonalnych dodatkowych metod antykoncepcji