Stosowanie suplementu diety Aplefit przez osobę z nadciśnieniem tętnicznym

Witam, mam 28 lat i choruję na pierwotne nadciśnienie tętnicze, przyjmuje leki z grupy antagonistow wapnia oraz lek moczopedny. Podczas ostatniej wizyty lekarz zaproponował mi bym zrzucila kilka kilogramow. Osoatnio zauwazylam w aptece suplement diety aplefit -ktory ulatwil by mi odchudzanie, ale czy osoba z nadcisinieniem moze przyjmowac tego typu sublementy czy moga one podwyzszac cisnienie krwi?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam Panią,

Przyjmowanie preparatów z jodem powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem, prawdopodobnie preparat nie wpłynie na Pani ciśnienie.
Proszę pamiętać, że suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.