Swędząca wysypka w ciąży

Witam :)
Jestem w 40 tyg ciąży i mam straszną wysypkę, na szczęście to nie cholestaza ciążowa, bo wyniki krwi ja wykluczyły, lekarz stwierdził, że to wysypka hormonalna i że nie ma na to leku, jedynie przepisał maść chłodzącą, ale niestety nie pomaga, a wyprysków jest coraz więcej i przypominają ugryzienie przez komara. Mam je dosłownie wszędzie, nawet między palcami :(
Co robić, bo mam wrażenie, że sobie dzidziusia wydrapie albo dostane jakieś zakażenie skóry, bo przez sen się drapie?
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Całe szczęście ciąża zbliża się do szczęśliwego rozwiązania, a wraz z nim powinien nadejść kres Pani cierpień. Niestety w ciąży mamy nieco ograniczoną możliwość zwalczania reakcji alergicznych, na powstawanie których wpływ mogą mieć zmieniające się poziomy hormonów. Ze swojej strony mogę polecić wszelkie żele zawierające wyciąg z aloesu, które bardzo skutecznie łagodzą świąd, a nie powinny stanowić żadnego zagrożenia dla dzidziusia, stosowane zewnętrznie.

Pozdrawiam serdecznie!