Świąd skóry a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Daylette

Witam, chciałam zapytać czy jest możliwe że tabletki antykoncepcyjn e a dokładnie Daylette spowodują swiąd skóry, bez wysypki? Mam taki od od kiedy zmieniłam tabletki na daylette czyli od roku.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią świąd jak najbardziej może być skutkiem ubocznym stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Ze względu jednak na prawdopodobieństwo, że świąd może wynikać ze schorzeń wątroby, sugeruję wykonanie badania poziomu bilirubiny i enzymów wątrobowych.