Szumy w uszach i wysokie ciśnienie

Witam, mam 62 lat i pewien problem. Oróż od dłuższego czasu mam szumy w uszach. Ostatnio one są silniejsze. W dodatku moje ciśnienie wynosi 150/95 Czym mogą one być spowodowane ??? Ale to nie koniec moich problemów bo dodatkowo strasznie mi sie tez odbija.

Witam serdecznie,

Szumy w uszach z pewnością mają związek z ciśnieniem. Odbijanie zaś może być związane z niewłaściwą dietą.
Proszę niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Pana na dalsze badania. Musi Pan również zadbać o odpowiednia dietę, która powinna być lekkostrawna, co powinno zapobiec przykrym dolegliwościom trawiennym.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk