Tabletka "72 h po" i ryzyko ciąży

Witam, mam pewnie pytanie. Niedawno kochałam się ze swoim chłopakiem, był to pierwszy dzień mojego krwawienia. Niestety zrobiliśmy my to bez żadnego zabezpieczenia, gdy już miało dojść do wytrysku, on wyjął go, ale nie jestem pewna, czy tam coś nie zostało. Czytałam, że można zajść w ciążę od płynu wytwarzającego się przed wytryskiem. Czy to prawda i jakie są szanse? 48 h później zażyłam tabletkę "72 h po", nie miałam żadnych skutków ubocznych, wszytko jest w porządku, okres mam dalej. Czy jest jakaś możliwość, że jestem w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam :)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

preejakulat jest zdolny do zapłodnienia, jednak biorąc pod uwagę skuteczność tabletek "72 h po" oraz to, że stosunek odbył się podczas menstruacji, uważam, że ryzyko ciąży jest znikome.