Tabletka połknięta 3 godziny później

Witam. Wczoraj zażywałam 1 tabletkę po tygodniowej przerwie. Łyknęłam ją o godzinie 9:30. Dzisiaj zapomniałam sobie i łyknęłam ją o 12:30. Czy powinnam zabezpieczyć się dodatkowo przez dzisiejszym stosunkiem? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Tabletkę można zażyć w ciągu 12 godzin od stałej godziny przyjmowania. Nie powoduje to obniżenia skuteczności antykoncepcji i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.