Tabletka wczesnoporonna a wpływ na wynik testu ciążowego

Witam, zażyłam tabletkę wczesnoporonną, okresu nie mam. byłam u lekarza ale nic na razie nie widzi, zrobiłam dwa testy i jedna kreska wyraźna a druga słabsza, czy jest możliwe że ma to jakiś wpływ na wynik testów? czy może to że mam dostać okres na to jakoś wpływa? proszę o pomoc :(

Jeśli lek zawierający wyłącznie progestagen został zastosowany zbyt późno może pomóc w rozwoju ciąży.