Tabletki antykoncepcyjne dla 17-latki

Witam, mam 17 lat i nurtuje mnie jedno pytanie. Mianowicie chodzi o tabletki antykoncepcyjne, jakiś czas temu zdecydowałam się na tą metodę antykoncepcji i mam w związku z tym kilka pytań. Nie byłam jeszcze nigdy u ginekologa i czy taka wizyta musiałaby się odbywać w obecności opiekuna, jeśli jestem jeszcze niepełnoletnia? Czy aby otrzymać receptę na tabletki konieczna jest wizyta u ginekologa, czy zwykły lekarz rodzinny jest w stanie wypisać mi takową receptę bez obecności kogoś dorosłego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po 16 roku życia obecność rodzica nie jest konieczna podczas wizyty lekarskiej. Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych wskazana jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na zebranie wywiadu, wykonanie badania lekarskiego oraz wykonanie badań dodatkowych. Dopiero wówczas możliwe będzie dobranie odpowiedniego preparatu.

Pozdrawiam