Tabletki, ich cena i jakość

Ginekolog przepisał mi tabletki **** (preparat zawierający octan cyproteronu i etinyloestradiol). Czy one mają takie działanie jak inne środki antykoncepcyjne? Są bardzo tanie. Czy zabezpieczą mnie przed ciążą???

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tak, jest to preparat o działaniu antykoncepcyjnym, ale również antyandrogennym. Przepisuje się go często kobietom, które cierpią z powodu nasilonego, trudnego do leczenia trądziku.

Pozdrawiam serdecznie!