Czy powinnam zażywać jeszcze jakieś tabletki?

Dziękuję za odpowiedź. Dodam jeszcze, że wcześniej brałam już tabletki (to będzie 3 miesiąc) i to była ta 7-dniowa przerwa, ale to pewnie i tak już bez znaczenia? Mam już 3 planowanych dzieci, ostatnie ma 7 miesięcy. I choćby ze względów zdrowotnych nie chcę mięć więcej zwłaszcza, że przez cały czas zażywam różne leki i to takie, których nie powinno się zażywać w ciąży. Dlatego bardzo się boję. Czy są jakieś tabletki, które mogłabym zażyć jeszcze, żeby było dobrze, jeśli test okaże się pozytywny?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niestety nie do końca precyzuje Pani swój problem. Nie napisała Pani bowiem, jakie leki Pani przyjmuje, tym bardziej, że z opisu wynika, że jest to spora grupa. W takim przypadku zawsze istnieje szansa, że jeden/wiele z leków może działać teratogennie lub powodować różne wady u dziecka. Jeżeli zatem jest szansa, że jest Pani w ciąży, koniecznie i jak najszybciej powinna skontaktować się Pani ze swoim specjalistą ginekologiem, który oceni które leki należy odstawić, a które może Pani bezpiecznie dalej przyjmować. Niestety nie ma takiej możliwości, by jak to Pani napisała wziąć jakiś dodatkowy lek, który zabezpieczy dziecko przed działaniami niepożądanymi tych leków, stale przyjmowanych.