TK kręgosłupa szyjnego u 50-latki

tk kregoslupa szyjnego opis stan po dyskopatii na poziomie c5/c6,c6c7 implanty polozone prawidlowo czesciowy zrost kostny trzonow c5/c6 lordoza szyjna znacznie splycona masywne osteofityna przednich tylnych i bocznych krawedziachtrzonow kregowc5c6c7 znacznie zwezajace swiatloprawego otworu bocznego c5c6 oraz obustronnieotworow c6c7 opisywane zmiany zmniejszaja rezerweplynowaprzedrdzeniowa przestrzenie bez pjm pozostale otwory boczne bez cech stenozy w lewym placie tarczycy zmiana ogniskowa 6mm

Magdalena StusiĹska

Podany wynik opisuje stan po wstawieniu implantu (prawidłowo położonego) oraz liczne zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa szyjnego, mogące powodować ból i dyskomfort.
zmianę w tarczycy należy skontrolować w badaniu USG.