Tkliwe i bolesne piersi a miesiączka u 52-letniej kobiety

Mam,52 lata i od jakiegos czasu bardzo bola mnie piersi sa tkliwe i bolesne.W wieku 42 lat urodzilam corke,okres mam regualarnie co 30 dni.Pisze ze regularnie bo do urodzenia corki mialam okres raz na pol roku.Martwie sie tym bolem,prosze o informacje czy jest jakies wytlumaczenie takich boli u kobiet w moim wieku.Pozdrawiam Ewa

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane bóle mogą mieć podłoże hormonalne. Nie można wykluczyć zapalnego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.