TSH 3-cia generacja - 0,441ulU/ml

Witam serdecznie! Mam 57 lat. Wynik TSH 3-cia generacja to 0,441ulU/ml. Zakres ref. wynosi 0,55 - 4,00. Bardzo proszę o interpretację wyniku. Jagoda

Mikołaj Cyganok

Dla interpretacji niezbędna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który zbierze szczegółowy wywiad, weźmie pod uwagę dolegliwości, jeżeli jakieś istnieją i w razie potrzeby skieruje do Endokrynologa. Sam wynik TSH nie daje pełnego obrazu sytuacji, istotny jest również poziom hormonów tarczycy fT3 i fT4.