Tylne zwężenie przestrzeni międzykręgowej
rtg-kr.lędżwiowo-krzyżowy Spłycenie lordozy lędżwiowej.Trzon L-2 zrotowany. Tylne zwężenie przestrzeni międzykręgowej L 5 -S 1 . Mam pytanie czy to jest poważne i czy to schorzenie może mieć wpływ na bóle nóg (mięśni)całych nóg , które mam od lat . Proszę o odpis i dziękuję aha.... i czy wskazany jest rezonans magnetyczny?

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.