Uczucie kłucia w sercu podczas biegu

witam.Ostatnio trochę przytyłam do tego zero kondycji,moje postanowienie to zdrowa dieta i trochę ruchu,dlatego zaczęłąm biegać codziennie ok 1 km,truchcikiem i trochę się martwię bo po paru minutam zaczynam odczuwać kłucie w sercu,muszę przestać biec i wtedy ustepuje./nie wiem jaka jest tego przyczyna?od dawna biorę magnez bo zawsze mam go na pograniczu normy,serce raczej zdrowe bo miałam robione EKG i echo serca,morfologia tez ok.Co to może być,brak kondycji,czy jakaś zdrowotna przyczyna?

Witam. Opisane objawy są wynikiem słabej tolerancji wysilku fizycznego przez niewytrenowany organizm. Powinny zmniejszyć się w miarę poprawy wydolności fizycznej.