Uczucie pieczenia pod łopatką nasilające się wieczorem i po posiłku

Witam serdecznie Mam nadzieję, że ktoś z Państwa choć troszeczkę mi pomoże, za wszelkie wskazówki będę wdzięczna. Bo nie wiem do kogo mam się udać i jakie badania zrobić. Mam 34 lata i od 1,5 roku co jakiś czas nasilające się pieczenie pod prawą łopatką, najczęściej wieczorem, czasami też po zjedzeniu posiłku ( szczególnie po wypiciu wina), zawsze w tym samym miejscu, wspomnę, że mam stwierdzoną kifozę i zespół jelita drażliwego. pozdrawiam Joanna

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Panią objawy mogą sugerować występowanie problemów z pęcherzykiem żółciowym. Jednak na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można ustalić przyczyny Pani objawów. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.