W jaki sposób schudnąć ok. 5 kilogramów w 2 miesiące?

Bardzo zależy mi, aby w te 2 miesiące schudnąć ok. 5 kilogramów. Potrzebuję dobrej porady, co do ćwiczeń, jedzenia i ogółem wszystkiego co pozwoli mi schudnąć na stałe. Muszę też wspomnieć, że mam nietolerancję laktozy, więc wszelkiego rodzaju diety białkowe odpadają. Potrzebuję także rady w jaki sposób obchodzić się z tą dietą, aby nie stracić siły do nauki i wszystkiego innego. Czy jest to w ogóle możliwe? Chciałabym również spytać, czy tabletki na odchudzanie typu Linea są bezpieczne i czy efekt jojo na pewno po nich nastąpi? Czy nie działają one szkodliwie na żołądek? Niecierpliwie czekam na państwa odpowiedź. Karolina 16
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Wszelkie preparaty wspomagające odchudzanie są przeznaczone dla osób dorosłych. Ponadto nie pomagają one w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych, a są jedynie "wspomagaczem" odchudzania (niestety często nieskutecznym).
Dlatego powinnaś przyjąć zasady zdrowego żywienia, które są najlepszym i najbardziej zbilansowanym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Odpowiedni dobór produktów ze wszystkich grup spowoduje, że nie będziesz odczuwała zmęczenia, otępienia, a stan skóry, paznokci, włosów nie pogorszy się.
Odradzam stosowanie diet dla dorosłych - szczególnie tych o dużym ograniczeniu kaloryczności.
Postaraj się zapewnić sobie posiłki złożone z: pełnoziarnistych przetworów zbożowych (pieczywo razowe/żytnie/graham, grube kasze, pełnoziarniste makarony, ryż naturalny, płatki zbożowe naturalne - owsiane, żytnie, jęczmienne itp.), mięsa i ryb (mięso - najlepiej chude, ryby morskie), warzyw, owoców, nasion roślin strączkowych, jaj, tłuszczów roślinnych (oliwa z oliwek, olej rzepakowy dodawane w umiarkowanej ilości do sałatek na zimno), przetworów mlecznych - mleko niskolaktozowe (ponadto przy nietolerancji laktozy niektórzy pacjenci dobrze znoszą spożywanie produktów o obniżonej zawartości laktozy - jogurtów, serów białych, kefirów, maślanek).

Więcej informacji o diecie zbudowanej na podstawie piramidy zdrowego żywienia znajdziesz na stronach
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zbozowe-a-dieta
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-znaczenie-warzyw-i-owocow
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-bialkowe-a-dieta
http://portal.abczdrowie.pl/tluszcze-a-dieta
http://portal.abczdrowie.pl/napoje-a-dieta

Najbardziej polecane ćwiczenia to aerobic, najlepiej w grupie, gdyż wspomagana jest w ten sposób motywacja, a treningi są regularne.
Więcej informacji o ćwiczeniach na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam