W jaki sposób spirala antykoncepcyjna wpływa na doznania podczas seksu?

Mam pytanie, czy spirala antykoncepcyjna przeszkadza w jakikolwiek sposób w seksie? Czy przyjemność podczas seksu jest taka sama dla obojga partnerów jak przed założeniem?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przy prawidłowo założonej spirali nie powinna Pani ani partner odczuwać żadnych niedogodności podczas stosunku. Czasem zdarza się, że źle założona spirala powoduje ból u kobiety w czasie stosunku. Podobnie źle dopasowana długość pasków, służących kontroli położenia wkładki, może powodować ból u partnera. Ważne jest aby wkładkę zakładał ginekolog z dużym doświadczeniem w tym zakresie.

Na koniec chciałam przestrzec, że wkładka wiążę się z niskim ryzykiem poważnych powikłań, dlatego warto rozważyć stosowanie innych form antykoncepcji, szczególnie jeżeli planuje Pani w przyszłości zajść w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie.