Wiarygodność testu beta-HCG po 6. tygodniach od stosunku

Witam, czy wykonanie badania na całkowite hcg może w jakimś stopniu dać nieprawidłowy wynik, czy nie ma takiej możliwości?Badanie zostało wykonane po 6 tygodniach od stosunku. i wg mojej interpretacji wyniku ciąży nie ma .

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Badanie to jest bardzo czułe i powinno wyjść dodatnie w 6 tyg od stosunku. Jeżeli wynik jest ujemny prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Zalecam jednak nie interpretować wyniku samodzielnie tylko udać się do Poradni Ginekologicznej.