Włosy mi się przetłuszczają i wypadają. Co mam zrobić?

Mam 14 lat. Mam przetłuszczające się włosy, które muszę myć co 2 dni. Od pewnego czasu są słabsze, więcej ich wypada i są mniej gęste. Używam szamponu G** do włosów przetłuszczających się. Czy powinnam zmienić szampon? Jak mogę wzmocnić moje włosy? Jakie mogę brać preparaty?

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Prawdopodobnie przetłuszczanie się włosów jest związane z dojrzewaniem i zmianą w stężeniu hormonów we krwi. Może Pani spróbować zmienić stosowany szampon, ale raczej nie przyniesie to spektakularnego efektu.
Jeżeli chodzi o wypadanie włosów to w warunkach prawidłowych wypada ich sto na dobę. Jeżeli ich liczba jest większa to zachęcam do wykonania chociaż podstawowych badań  w celu wykluczenia między innymi niedokrwistości, cukrzycy, czy choroby tarczycy. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.

Na wzmocnienie włosów można wykonać zabiegi mezoterapii igłowej skóry głowy, stosować dermoroller.