Wyczuwalna zmiana w podbrzuszu

Podczas badania ginekologicznego lekarz stwierdził jakaś zmianę w podbrzuszu. Zlecił wykonanie USG podejrzewając torbiel jajnika. USG nie wykazało zmian w jajnikach, jednak podczas kolejnego badania zmiana nadal była wyczualna w badaniu ginekologicznym. Lekarz wskazał, iż z pewnością jest to pętla jelitowa wyczuwalna z powodu zaparć. Nie miewam dolegliwości tego typu, zatem nie jestem przekonana do tej diagnozy. Nie odczuwam też innych dolegliwości. Bardzo proszę o pomoc. Co to może być?

Przychylam się do zdania Kolegi, który juz odpisał. Przez intrnet nie stawiamy diagnoz. Natomiast podpowiem jedną rzecz - jesli w badaniu ginekologicznym lekarz wyczuwa jakąś zminę w narządzie rodnego, badanie USG tego nie potwierdza, nastepnie ponownie to bada wydaje się celowe wykonanie jeszcze raz USG, być może w innym gabinecie. Tu nie chodzi o podważanie kompetencji - niektóre zmiany w jajnikach maga być po prostu słabo widoczne w badaniu USG (np. torbiel skórzasta)