Dlaczego mam wzrost wagi i bóle podbrzusza?

Od dłuższego czasu mam silne bóle brzucha po lewej stronie na dole, w okolicy jajnika. Wzdęcia i uczucie rozpierania, parcia, jakbym chciała się załatwić ale nie mogę. Zaparć nie mam, załatwiam się w miarę regularnie, stolec jest rożny. Raz rzadki a raz zbity. Badałam się ginekologicznie i jest ok. Kolonoskopia i gastroskopia w porządku. Ból jest tak silny, ze nie mogę chodzić. Z osoby aktywnej spowodował ze glownie leżę i przytyłam już 10 kg. Czasami mija po wypróżnieniu. Czasami towarzysza nudności. Chodzę od lekarza do lekarza i nic. A ja nie mogę już normalnie żyć

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

faktycznie problem, z którym się Pani boryka, jest trudny do oceny. Bardzo dobrze, że wykonała Pani już część badań diagnostycznych, które są kluczowe w różnicowaniu jednostek chorobowych. Pisze Pani o badaniu ginekologicznym, kolonoskopii oraz gastroskopii. Wydaje się, że w tej sytuacji trzeba byłoby wykonać jeszcze badania krwi (ogólną morfologię, OB, CRP, hormony tarczycy, próby wątrobowe, trzustkowe, nerkowe, badania hormonów płciowych oraz analizę moczu i stolca) oraz USG jamy brzusznej czy TK.

Warto byłoby, aby lekarz jeszcze raz Panią przebadał i zlecił dodatkową diagnostykę, żeby wykluczyć choroby wątroby, trzustki czy nerek. Zapewne jest konkretna przyczyna Pani dolegliwości oraz wzrostu wagi. Z tego też względu zachęcamy do ponownego kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-przewleklych-bolow-podbrzusza

https://portal.abczdrowie.pl/10-sposobow-na-zlagodzenie-chronicznego-bolu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.