Wymiany spirali antykoncepcyjnej

Witam mam pytanie kończy mi się termin ważności spirali antykoncepcyjne od dwóch miesięcy nie mam okresu robiłam test w ciąży nie jestem dwie ubiegłe miesiączki mialam bardzo mocne i z bardzo dużą ilością krwi a przez dżem przez pół roku nie mialam wcale okresu. Mam pytanie co mam zrobić czy mam zakładać nową spiralę zwykłą czy hormonalną i czy zmiana może być jeśli nie mam okresu

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie Postępowanie