Wynik badania ASO oraz ból kości, głowy i niekontrolowane ruchy kończyn

Witam. Mam 19 lat. W lutym robiłam badania i ASO wynosiło 563 i zke sie czulam, serce mnie bolało, źle mi się funkcjonowało. Ostatnio kazali mi powtórzyć badana i ASO co prawda sie zmniejszyło do 345 ale bolą knie kości. Palce, kostki u nogi, nogi, strasznoe też boli mnie głowa. Mam niekontrolowane ruchy nóg i dłoni kiedy leżę i nic nie robię. Czy to może być gorączka reumatyczna? Proszę osszybką odpowiedź. Bardzo mi na tym zależy. Ponieważ w środę wylatuje na stale do Anglii. Pozdrawiam

Witam. Na podstawie samej obecności ASO absolutnie nie możemy rozpoznawać gorączki reumatycznej. Dodatni wynik świadczy jedynie o przebytym zakażeniu paciorkowcowym. Proszę przed wyjazdem udać się do lekarza poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie.