Wynik badania histopatologicznego i biegunka

Proszę o wyjaśnienie, czy taki stan może powodować biegunkę. Oceniono 10 cm j. krętego. W j. kr. miejscowo dyskretne zmiany zapalne o typie przekrwienia i obrzęku kosmków. jelito grube prawidłowe. Haustracja ściany zachowana, perystaltyka jelita prawidowa. Badanie histologiczne: 1) fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z przewlekłym naciekiem zapalnym i kilkoma grudkami chlonnymi 2) fragmenty błony śluzowej jelita grubego z drobnymi wybroczynami krwawymi

Witam. Tego typu zmiany zapalne jak najbardziej mogą powodować biegunki. Proszę zgłosić się do gastrologa który wdroży odpowiednie leczenie.