Jak interpretować wynik badania histopatologicznego u 47-latka?

Dzień dobry, Będę wdzięczny za opisanie rozpoznania badania histopatologicznego za co z góry dziękuję. I. Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z grudkami chłonnymi i skąpym naciekiem zapalnym złożonym z komórek limfoidalnych w blaszce właściwej. II. Owrzodziałe fragmenty błony śluzowej jelita grubego o nieco nieregularnie rozmieszczonych kryptach, z obfitym naciekiem zapalnym złożonym z limfocytów, plazmocytów, eozynofilów i neutrofilów w blaszce właściwej. Neutrofile wnikają na teren nabłonka krypt. Nabłonek krypt z cechami regeneracji. Ponadto fragmenty nabłonka paraepidermoidalnego mogącego pochodzić z utkania zmiany typu: condyloma acuminatum.

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na stan zapalny jelit, powinien być oceniony przez gastrologa z uwzględnieniem pozostałych wyników badań oraz Pańskiego stanu klinicznego. Pozdrawiam!