Wynik badania MR a błona maziowa

Dostałam wynik badania RM i proszę o interpretację: Obustronnie widoczne zmiany przeciążeniowo-odczynowe w przyczepach ścięgien mięśni do krętarzy większych kości udowych w postaci obrzęku i nawarstwień kostnych. Szpary stawowezachowane, płynu nie widać. Błona maziowa nie jest pogrubiała, Obrąbki i chrząstki stawowe bez cech uszkodzeń. W głowie prawej kości biodrowej widoczna torbiel 8 mm. Poza tym struktury kostne stawów bez uszkodzeń. W tkankach miękkich poza wymienionymi patologii brak, dzięk

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi zinterpretować wynik badania bez dodatkowych informacji klinicznych. Z opisu wynika, że doszło do przeciążenia mięśni i najpewniej odpoczynek i fizykoterapia powinny być wystarczające aby ewentualne dolegliwości bólowe ustąpiły. Sugeruję kontakt z ortopedą ponieważ dopiero wynik badania obrazowego w połączeniu z badaniem przedmiotowym dają podstawę do właściwego rozpoznania.