Wynik badania nasienia i 19% ruchomych plemników a szanse na ciążę

Witam! Wraz z partnerem staramy się o dziecko . Pierwsza ciąża okazała się pusta i poroniłam dodam że ogółem była to moja trzecia ciąża. Partner zrobił badania nasienia gdyż staraliśmy się już siedem miesięcy i wyniki wykazały że ma tylko 19% ruchliwych plemników i niby nie było szans na zajście w ciąże ale jednak zaraz po tych badaniach zaszłam i była to właśnie ciąża pusta. Czy jest jednak jakaś szansa na zajście przy takich wynikach lub co można zrobić aby ulepszyć plemniki może jakieś leki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pełny wynik nasienia powinien ocenić specjalista androlog lub ginekolog zajmujący się problematyką niepłodności.