Wypadanie włosów, krwotok z nosa a anemia

Od pewnego czasu średnio się czuję. Ogólnie ciągle jestem zmeczony. Wypadają mi włosy, szybko się meczę (podczas tańczenia), mam krwotoki z nosa, zawroty głowy i mroczki przed oczami, gdy szybko wstaję. Czy to moze być anemia? Powinienem iść do lekarza, czy sieję panikę? Jak wyglada badanie morfologii (coś takiego chyba powinienem zrobić)? To zmęczenie przeszkadza mi bardzo, ponieważ chcę jak najwięcej tańczyć, ale muszę sobie robić przerwy, bo jestem zmachany i ogólnie nie mam już siły. Czasem jak się postaram, to po pięciu minutach wymiękam. To dla mnie bardzo ważne. Mam 15 lat, śpię ok. 10-12 godzin (z wyjątkami). Z góry dzięki za odpowiedzi.
15 LAT ponad rok temu

Objawy, które Pan opisuje, mogą być spowodowane niedokrwistością, jednak jest kilka innych możliwych przyczyn. Zwłaszcza, że o ile niedokrwistość u młodych dziewcząt to coś bardzo częstego, o tyle u młodych mężczyzn zdarza się bardzo rzadko. Objawy może wywoływać np. niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, zaburzenia w układzie odechowym, etc.

W pierwszej kolejności powinien Pan zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu w przychodni (lub pediatry, jeśli jest Pan do niego zapisany), tam wykonają panel podstawowych badań między innymi morfologię i biochemię (to są proste i łatwo dostępne badania z krwi - pobiera się około 10 cm3 krwi), wtedy będzie można wywnioskować coś więcej.