Wzięłam tabletkę drugiego dnia okresu - kiedy będę zabezpieczona?

Witam, mam 19 lat. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne to moje drugie tabletki antykoncepcyjne (po półrocznej przerwie). Zaczęłam brać tabletki drugiego dnia okresu, teraz jestem po 11 tabletce. Po jakim czasie będę całkowicie zabezpieczona? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku rozpoczęcie opakowania w drugim dniu cyklu wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni. Oznacza to, że wraz z 10 tabletką uzyskuje się pełne działanie antykoncepcyjne.

W Pani przypadku, tabletki zaczęły być skuteczne i nie ma już potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam