Wzmożona tkliwość skóry nad uchem, dyskopatia i bóle głowy typu migrenowego

Od pewnego czasu mam wzmożoną tkliwość skóry, obszar nad lewym uchem, ku tyłowi głowy. Co o tym myśleć. Mam dyskopatię (wg RTG, C5-C6), odczuwam bóle głowy typu migrenowego. Pisk w lewym uchu, laryngologicznie ucho zdrowe. Pisk wg lekarza rodzinnego od zmian kręgosłupa. Mam się przyzwyczaić a nie jest łatwo. Może potrzebna dodatkowa diagnostyka. Mam 47 lat.

Dzień dobry,
aby rzeczywiście potwierdzić, ew. wykluczyć przyczynę Pana dolegliwości, leżącą po stronie tkanek kręgosłupa szyjnego, przydałoby się rzetelnie przeprowadzone badanie fizykalne w/w odcinka. Dlatego polecam wizytę u fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa.
pozdrawiam