Wzrost wagi o 2 kilogramy pomimo diety i ćwiczeń

Witam,od 3 miesięcy chodze na siłownie ,biegam okolo 60 minut dziennie co 2 -3 dzien.Jestem na diecie od pół roku-nie jest to zadna specjalna dieta,po prostu jem czesciej a mniej,odstawiłam słodycze,ograniczam węglowodany a waga mimo to wzrosla o 2 kg zamiast spadac.Proszę o pomoc ,,nie wiem co robie nie tak..pilnuję aby nie przekroczyc 1900kcl dziennie.

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Czy robiła Pani analizę składu ciała? Wzrost masy ciała może być spowodowany zmianą jego składu - zmniejszeniem udziału tkanki tłuszczowej a zwiększeniem mięśniowej. Jeżeli zauważyła Pani, że obwody (talia, biodra, ramiona etc.) są mniejsze niż przed przejściem na dietę i ćwiczenia, to znaczy, że nastąpiło spalanie tkanki tłuszczowej i jest Pani na dobrej drodze do osiągnięcia większych sukcesów. Jeżeli chodzi o węglowodany, to proszę ich nie odstawiać. Szczególnie te złożone (kasze, ryż brązowy, produkty razowe i pełnoziarniste) są niezbędne do prawidłowego chudnięcia (tłuszcze spalają się ogniu węglowodanów - proszę o tym pamiętać!).
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia