Z jakiego powodu nie mam okresu?

Witam 7 września miałam okres 12 mi się skaczył,mnialam pieszczoty i inne wytrysk nie było okres mam co 35 dni . 16 wzięłam escapelle po 5 dniach dostałam krwawienia. 3 dni trwało .dziś powinnam dostać okres spóźnia się 5 dni czy po dabletce escapelle czy. Ciąża proszę o pomoc test wykazał negatywny wynik po 34 dniach od zdarzenia,

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro test ciążowy daje negatywny wynik po 34 dniach od zbliżenia, to nie jest Pani w ciąży. Po takim czasie testy ciążowe są już z pewnością wiarygodne niezależnie od rodzaju testu, jaki Pani wykonała.

Tabletka Escapelle należy do antykoncepcji awaryjnej. Zawiera ona sporą dawkę hormonów, dlatego może wpływać na kolejny cykl miesiączkowy. W związku z tym okres może nie wystąpić w spodziewanym terminie. Dodatkowo mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak: nudności, plamienia między miesiączkami, bóle brzucha, zawroty głowy czy tkliwe piersi.

Proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę, a jeśli nie pojawi się ona w najbliższym czasie, warto odwiedzić ginekologa.

Brak okresu po Escapelle to częsty problem, o czym świadczy ilość pytań na ten temat. Oto one: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-zazyciu-tabletki-escapelle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-zastosowaniu-tabletki-escapelle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-pomimo-zastosowania-escapelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.