Za późno wzięta pierwsza tabletka z nowego opakowania

Witam! Mam 19 lat i od 2 cykli biorę tabletki antykoncepcyjne M**** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Po wizycie u ginekologa otrzymałam jeszcze 3 opakowania... Dodam, że zaczęłam je brać z powodu nieregularnych krawiewien w czasie cykli... Po 2 opakowaniu po 7-dniowej przerwie, biorąc pierwszą tabletkę z 3 opakowania, wzięłam o 21.13 (jak dotąd bralam je o 20), czyli o ponad godzinę za późno. Nie wiem, czy mam powody do obaw i czy zacząć po prostu sobie brać o 21.00, czy o 20.00, jak robiłam to poprzednio... Z góry dziękuję za odpowiedź... Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Takie nieduże opóźnienie nie ma znaczenia (jest to tabletka dwuskładnikowa; w przypadku preparatów jednoskładnikowych, istotne jest przyjmowanie ich regularnie co do godziny). Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek ok. godziny 21.

Pozdrawiam serdecznie!