Zabezpieczenie antykoncepcyjnej w czasie 7-dniowej przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek hormonalnych

czy jestem zabezpieczona w czasie 7dniowej przerwy? biore swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne sylvie 20. chciałabym sie upewinic czy kochajac sie w czasie tej przerwy jestem całkowicie bezpieczna? brałam je regularnie nie miałam zadnych skutków ubocznych moze raz sie spozniłam zamiast o 8 rano wziełam o 8,30 pozatym nic złego sie nie działo. dziekuje za odpowiedz

Zdecydowanie jest Pani zabezpieczona w ciągu 7 dniowej przerwy w antykoncepcji. Po pierwsze jest to okres w którym na skutek odstawienia preparatu występuje złuszczenie endometrium a po drugie w tym czasie pęcherzyki owulacyjne nie są w stanie na tyledojrzeć aby mogło dojść do zapłodnienia. Te dwa elementy uniemożliwiają zajście w ciążę w tym okresie.