Zaburzenia odżywiania po spastycznym zapaleniu oskrzeli

Witam, od kilku lat leczę z powodu zaburzeń odżywiania. Mam problem niedawno ponownie zaczęłam chodzić do pracy i już złapałam infekcje (spastyczne zapalenie oskrzeli) nie mogę sobie z tym poradzić. Około pół roku temu zdiagnozowano neutropenie i powiedziano mi, że moja odporność jest w b.złym stanie przyjmowałam szczepionkę na odporność ale nic mi to nie pomogło.Mój organizm jest bardzo słaby moja waga waha się 49/51 przy 165cm. Lek. namawia mnie na nutridrinki, boje się czy to coś pomoże?

W Pani sytuacji stosowanie nutridrinków mogłoby być nie od rzeczy, ażeby choć trochę dopomóc organizmowi w powrocie do prawidłowej gospodarki. Jednak należy pamiętać, że takie postępowanie ma wyłącznie charakter doraźny i Pani podstawowym celem powinno być prawidłowe odżywianie się tradycyjnym jedzienie, które powinno dostarczyć Pani wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jeżeli ma Pani problem z odpornością to jest parę trików dietetycznych, które mogą w takiej sytuacji pomóc. Porszę zatem włączyć do jadłospisu (przynajmniej 3 razy w tygodniu): boczniaki (zawierają substację stymulujące układ odpornościowy), jogurty probiotyczne, płatki owsiane, owoce jagodowe (truskawki, porzeczki, maliny, jagody - mogą być mrożone), ryby tłuste (makrela, łosoś, pstrąg, śledź, halibut) oraz orzechy. Takie składniki powinny zastymulować Pani układ odpornościowy do prawidłowej pracy i lepiej zabezpieczać przed infekcjami.