Zaburzenia osobowości po trudnym dzieciństwie

Witam. Przez wiele lat, w sumie odkąd pamiętam, osoba z mojej rodziny niszczyła moją pewność siebie, dzieciństwo, wyobraźnię i charakter. Moje aktualne problemy objawiające się wyobcowaniem, uciekaniem w świat fantazji, uczuciem bezsensu i swojej beznadziejności są winą tejże osoby. Czuję się zagubiona, winna, beznadziejna, samotna ze swoimi rozterkami, radościami, problemami. Mam problemy ze snem, często budzę się w nocy. Często też słyszę głosy. Czy to problemy typowej nastolatki (mam 19 lat)?

Dzień dobry,

Niestety, nie są to typowe problemy nastolatki.
Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu, zdiagnozują Pani trudności i odpowiednio do tego, zaproponują najlepszą formę leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza