Zaburzenia wzroku jako skutek uboczny tabletek Belara

Witam mam zaczac brac tabletki belara ale troche obawiam sie powiklan gdyz mam krotkowzrocznosc, w rodzinie wystapil rak trzustki, oraz zator zyl. Czy w takiej sytuacji moge przyjmowac te tabletki? Czy moge zaczac brac pierwsze opakowanie i nie zagrozi to mojemu organizmowi?a po 1 opaopakowaniu zrobie badania i zobacze czy wszyatko jest w porzadku? Dzis jest 2 dzien miesiaczki moge je zazyc ale dzialanie tabletek bedzie po 7 dniach prawda? Dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można tego przewidzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i przeanalizować wszystkie za i przeciw przyjmowania hormonalnej antykoncepcji.