Zaczęłam brać tabletki bez czekania na miesiączkę - czy dobrze zrobiłam?

Witam! Tydzień temu zdecydowałam się na wizytę u lekarza w celu uzyskania tabletek antykoncepcyjnych. Jeszcze nigdy nie współżyłam, dlatego lekarz powiedział, że mogę zacząć brać tabletki od razu. Tak też zrobiłam (dzisiaj rano wzięłam szóstą). Ale poszperałam trochę w Internecie i zwątpiłam. Wszędzie zaznacza się, że pierwszą tabletkę należy wziąć w pierwszy dzień miesiączki. Czy dobrze zrobiłam? I czy dostanę miesiączkę tak jak zawsze czy aż skończę pierwszy blister? A jak dostanę miesiączkę w normalnym terminie to powinnam kontynuować branie tabletek czy zrobić 7dniową przerwę? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pierwszą tabletkę antykoncepcyjną należy zażyć w pierwszym dniu cyklu, tj. w pierwszym dniu krwawienia. Jeżeli zostanie przyjęta w innym dniu konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni.
Najbliższa miesiączka wystąpi najprawdopodobniej w 2-3 dniu 7dniowej przerwy. Od tej pory krwawienia miesiączkowe będą występować cyklicznie, w dniach wolnych od tabletek.
W 8 dniu przerwy konieczne jest rozpoczęcie nowego blistra.

Pozdrawiam