Zakażenie wirusem Coxsackiego u alergika

Mam pytanie odnośnie zakażenia wirusem Coxsackiego.Syn ma 34 lata dostał 3 ni temu około 39 stopni gorączki, a następnie pokazała się bardzo bolesna wysypka na stopach,silny ból gardła. Odizolował się od swojego 3 miesięcznego dziecka,bierze Panadol,płucze gardło. Niestety gorączka nadal się utrzymuje około 38 stopni i teraz krosty pojawiają się na rękach.Czy potrzebne są jakieś badania i konsultacja lekarska? Syn jest alergikiem, ale o tej porze roku nic nie bierze. Kiedy nie będzie zakaźny?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli ma Pani pewność, że jest to choroba dłoni stóp i jamy ustnej spowodowana przez wirus Coxackie to nie ma konieczności dodatkowej diagnostyki ani konsultacji lekarskiej. Chory stanowi rezerwuar zakażenia do czasu ustąpienia wysypki i zmian na błonie śluzowej jamy ustnej.