Zapalenie żołądka i Helicobacter pyroli oraz zespół jelita drażliwego

Witam mam zapalenie żołądka helicobacter pylori zdiagnozowane 3 miesiące temu była antybiotykoterapia 10 dni fromilid 500 mg i duomox 1g a teraz przyjmuje leki Nolpaza 40 mg i zespół jelita drażliwego zdiagnozowane 3 lata temu nic ta kuracja nie pomaga lekarz rodzinny nie podejmuje innych działań nie wiem czy czasami nie została źle postawiona diagnoza...Moje objawy to ból żoładka zaparcia ból po wysiłku w okolicy pępka z prawej strony oraz w okolicy wątroby ciągnący w stronę pleców

Witam,
leczenie zastosowane na H. pylori było właściwe. IPP 40-20mg można kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości żołądkowych
Na zespół jelita drażliwego wskazane jest inne leczenie, które można włączyć obecnie - jeżeli potwierdzi diagnozę badanie i wywiad lekarski.
Proszę zgłosić się ponownie do lekarza.