Zapomniana 9 tabletka antykoncepcyjna w 2 tygodniu

Witam. Zapomniałam wziąć tabletki w 2 tygodniu. Wiem, że jest to najbezpieczniejszy tydzień, ale chciałabym się dowiedzieć, czy jeżeli zapomniałam 9 albo 10 tabletki, a zorientowałam się dopiero 11 dnia i wtedy wzięłam dwie, a 9 dnia współżyłam, to czy istnieje ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko ciąży jest w opisanej sytuacji małe, jednak w przypadku braku krwawienia podczas 7-dniowej przerwy, po obecnym opakowaniu należy wykluczyć ciążę (np. wykonać test ciążowy).

Pozdrawiam!