Zdolność spermy do zapłodnienia

Mam pytanie :) chciałem się spytac czy każda sperma jest gotowa do zapłodnienia ? chodzi mi o to czy sperma, która jest parę miesięcy w jądrach może zapłodnic kobietę czy tylko paro dniowa potrafi zapłodnic ? Czekam na odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma takiej reguły. Każda porcja nasienia jest w stanie zapłodnić komórkę jajową.

Nie ma kilkumiesięcznej spermy, a raczej plemników.
Cały czas są produkowane nowe, a utylizowane stare.
Sperma zdrowego człowieka jest płodna cały czas.
Pozdrawiam. JW