Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po przerwie pomiędzy blistrami

Chciałam zapytać, czy po 7 dniowej przerwie w braniu tabletek antykoncepcyjnych trzeba stosować się do starej godziny ? np w poprzednim opakowanie tabletki brałam o 23, czy moge teraz zazywac tabletki z nowego opakowania np rano ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani zmienić godzinę przyjmowania tabletek po 7 dniowej przerwie. Proszę tylko pamiętać, że przesunięcie nie powinno spowodować przerwy dłuższej niż 12 godzin od "planowego" przyjęcia tabletki. Jeśli zatem chce Pani przesunąć przyjmowanie tabletek z wieczora na ranek, to zażyje Pani tabletkę wcześniej, co oznacza, że nie ma powodów do niepokoju.