Zsunięcie prezerwatywy a wskazania do zastosowania tabletki 72 h po

Mam problem. po odbyciu stosunku prezerwatywa zostala w srodku. Niby sperma zostala w srodku ale jednak sie boje. jestem 3 miesiace po porodzie i nie chcialabym teraz zajsc w ciaze. Czy taka tabletke 72h po stsosunku przepisze mi kazdy lekarz?

Tabletka "po" jest ordynowana zazwyczaj tylko przez specjalistę ginekologa po zbadaniu pacjentki i wykluczeniu u niej przeciwwskazań do jej stosowania (np. ciąży). Może ten lek oczywiście wypisać każdy lekarz, nawet rodzinny ale wtedy odpowiedzialność za ewentualne skutki uboczne tej terapii weźmie na siebie. W praktyce więc się to raczej nie zdarza. Część lekarzy ginekologów nie wypisuje tej tabletki, z uwagi na mozliwość działania wczesnoporonnego, powołując się na klauzulę sumienia. Proponuję w pierwszej kolejności skontaktować się ze "swoim" ginekologiem" telefonicznie i zadanie tego pytania.