164 cm, 86 kg - co zrobić, żeby schudnąć?

Mam 12 lat, ważę 86 kg przy wzroście 164 cm. Moi koledzy ze szkoły przezywają mnie grubaska. Chcę schudnąć, ale moja mama nie chce iść ze mną do lekarza, bo uważa, że odchudzanie w takim wieku jest szkodliwe dla zdrowia. Proszę o pomoc. Doradzicie mi jakąś dietę.

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Proszę, porozmawiaj z mamą, gdyż wizyta u lekarza i dietetyka jest w Twoim przypadku niezbędna. Nadwaga i otyłość w wieku dziecięcym, bardzo często przekładają się na takie problemy w wieku dorosłym.

Pozdrawiam

P.S Nie załamuj się.